Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łobzie w Łobzie zobowiązuje
się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia
4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://sds.lobez.ibip.pl/public/

 

Data publikacji strony internetowej: 

31.12.2017 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

11.01.2021 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 23.03.2021r. Deklarację sporządzono
na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

 

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy       o kontakt. Osobą kontaktową jest  Monika Smulska, e-mail: sdslobez@onet.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 91 39 746 19. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

Informacje na temat procedury

 

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dane teleadresowa podmiotu publicznego:

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łobzie

ul. Łoźnicka 31

73 - 150 Łobez

Tel: 91 39 746 19

e-mail: sdslobez@onet.pl

strona internetowa: http://sds.lobez.ibip.pl/public/ 

 

Dostępność architektoniczna
 

Siedziba:  Środowiskowy Dom Samopomocy w Łobzie

 

Miejsca parkingowe:

- placówka posiada własny parking wewnętrzny

 

Dostępność wejścia:

Do budynku prowadzą 2 wejścia:

  • wejście główne od czoła budynku, zapewniona przestrzeń manewrowa, zamontowane podwójne drzwi skrzydłowe  (jedno skrzydło >90 cm)        z uchwytami, brak barier w otoczeniu, dojściu.
  • boczne wejście/wyjście ewakuacyjne od strony parkingu.

 

 Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Dostępność komunikacyjna budynku:

W budynku znajdują się dwie kondygnacje, zapewniono dostępność całkowitą do wszystkich pomieszczeń na parterze i I piętrze – na klatce schodowej zamontowana jest platforma przyschodowa. Prawo wstępu z psem asystującym: do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostosowania: Budynek w całości nie posiada barier architektonicznych tj. brak progów, powierzchnia podłóg równa, antypoślizgowa, ciągi komunikacyjne wolne od przeszkód,  poszerzone otwory drzwiowe >90 cm, dostosowane toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych (tj. dostępna toaleta na każdym piętrze, zachowana przestrzeń manewrowa, uchwyty, dostosowane lustra, baterie, przestrzeń na nogi pod umywalką, natryski bezprogowe), platforma przyschodowa, podjazd.

 

 

Podstawa prawna

Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych
i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Smulska Monika
(2021-03-24 10:45:36)
Ostatnio zmodyfikował:
Smulska Monika
(2021-03-24 10:50:06)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki